Реформування освіти
На шляху до реформування освіти…
Справи освітянські
Реформування освіти – процес незворотній. Становлення Нової української школи вимагає не тільки ґрунтовного матеріально-технічного оснащення, а й цілком нових підходів до організації навчально-виховного процесу в закладах освіти. Роль вчителя тут незаперечна. Саме від його професійної майстерності, творчого підходу залежить успіх справи. На сьогоднішній день важливою і актуальною проблемою розвитку освітнього процесу є впровадження в навчально-виховний процес інноваційних технологій . З цією метою були порушені ключові питання формування готовності вчителя до впровадження інновацій у практичну діяльність на міському семінарі керівників шкіл (за участю начальника управління освіти Івана Онутчака, завідувача міського методичного кабінету Зої Воспаленко , методиста Тамари Покрищук), який відбувся на базі Татарівської загальноосвітньої школи I-II ступенів (директор Любов Павлюк). Позитивні і приємні враження у даному закладі справили на присутніх доброзичлива атмосфера, порядок і комфорт, злагодженість і партнерські стосунки в шкільному колективі. Поряд із досвідченими педагогами активну роль в житті школи беруть їх молодші колеги, які також зуміли представити високий рівень професійної підготовки під час проведення уроків та заходів упродовж семінару.
Дух столітньої школи, еволюція розвитку освіти рідного села в поєднанні з сучасними проблемами та здобутками гармонійно були поєднані в «Презентацію школи». яку підготувала і продемонструвала на семінарі вчитель історії Галина Дердюк. Представлені матеріали спонукали присутніх поринути в історію села та школи, дізнатися багато цікавих фактів про заснування школи та про сучасне її життя.
На проведених уроках учителі школи продемонстрували навички володіння сучасними інноваційними технологіями. Так, у 2 класі було проведено урок природознавства Ярославою Шимарін, урок – психологічне дослідження у 7 класі з зарубіжної літератури - Світланою Василишин, урок біології у 9 класі – Вікторією Боржун. Важливим етапом семінару був методичний ринг «Формування готовності педагога до інноваційної діяльності», який провела з учителями школи заступник директора з навчально-виховної роботи Ольга Капуляк за участю практичного психолога Юлії Царик. Цей захід продемонстрував високий рівень готовності педагогів до роботи в нових умовах за інноваційними педагогічними технологіями. Завершенням семінару були духовні розважання «Хресна дорога Ісуса Христа», які до глибини душі розчулили всіх присутніх і тим самим, допомогли ще раз задуматися над цінностями свого життя. Даний захід підготувала і провела педагог-організатор школи Оксана Бородчук. Насамкінець всіх присутніх поблагословив парох села, настоятель церкви св. Димитрія о. Петро Попович.
Під час підбиття підсумків семінару була дана висока оцінка роботі шкільного колективу, який плідно працює і прагне до вдосконалення.
Завідувач міського методичного кабінету Зоя Воспаленко